21 жовтня минулого року, українська держава почала використовувати новий Кодекс, який класифікується на банкрутстві.

Саме з цієї дати було дозволено вільні торги конфіскованим майном боржників банків. Паралельно с цим, уряд дозволив проводити ці продажі на сайті Прозорро – sale.ueex.com.ua. Такі продажі й аукціони на електронному майданчику дозволили, адже вони є прозорими, вільними та чесними. Ба більше, весь прибуток, яким буде отриманий з аукціонів, можуть піти на закриття боргів збанкрутілих організацій.

Що треба знати під час продажу власності боржників на Прозорро?

Як зазначено у 66 статті Кодексу про банкрутство, майно, яке виставляється на повторний продаж, може коштувати в 10, чи, навіть, 100 разів менше, за першу початкову ціну лоту.

Варто відзначити, що процедура банкрутства можуть поширюватися на юридичну особу, яка займається підприємницькою діяльністю, чи окремого підприємця. Також законодавство вказує, що під час справи з фізичними особами-підприємцями, пов’язаної з банкрутством, не мають порушуватися грошові зобов’язання, в яких наявний індивідуальний характер, та не повинні мати зв’язків з діяльністю тієї самої особи, чи структурних підрозділів особи. Такими структурами вважаються філії, підрозділи, представництва та інші установи.

Крім того, в законодавстві не зазначено положень про банкрутство осіб, що звершували діяльність, яка зв’язана з підприємництвом. Господарський Кодекс України зазначає – процедури з банкрутством не можуть поширюватись на такі суб’єкти як:

  • Державне підприємство (що керує активами держави);
  • Юридична особа, яка відноситься до місцевої громади та мають реєстрацію унітарного підприємства за відповідністю до рішення, яке прийняте пленарним засіданням, відповідне до місцевого самоврядування;
  • Некомерційна організація – політична партія, спілка, різноманітні соціальні чи релігійні асоціації, громади.

Викуп майна на ТБ «Українська енергетична біржа»

Враховуючи, що українській економіці притаманна нестабільність, багато малих підприємств та бізнесів стикаються з боргами і банкрутством. До банкрутства більшості компаній можуть призводити неплатоспроможність майже 40 відсотків банків України та участь в роботі Фонду гарантування вкладів. Довгострокове вирішення обставин можуть завершуватися торгами активами банкрута.

Це є одним способом для розв’язання проблем з кредиторами. Через це, більшість живих аукціонів з продажу власності боржників не є надійними, прозорими. Тому такий спосіб реалізації майна стає все менш популярним. Виходячи з цього, українці більше довіряють сучасним електронним біржам, вчасності – Прозорро.Продажі, адже вони є надійними та прозорими. Насамперед через електронну систему, з легкістю можна спостерігати за активністю на сайті, та викривати шахраїв і корупціонерів.

Офіційний майданчик для продажу майна боржників Прозорро.Продажі

Аукціони та продажі майна банкрутів, що здійснюються на сайті sale.ueex.com.ua/filter/bankrupts-property, мають справедливу та адекватну ціну, що може дозволити майже кожному громадянину вільно прийняти в них участь. З цих торгів, кредитори зможуть повернути усі втрачені гроші. ДП «Прозорро.Продажі» може гарантувати учасникам аукціонів та звичайним користувачам максимальну прозорість усієї інформації та дій на сайті. Крім того, якщо виникають будь-які питання, стосовно роботи на сайті чи продажів, менеджери біржі зможуть на них відповісти в будь-який зручний для клієнта час.