Україна вперше серйозно поставила питання про те, що таке сільськогосподарський ринок і, загалом, кожна сільськогосподарська мета, але оскільки влада хотіла швидко вирішити багато питань, аукціон буде відкритий вже 1 липня.

Кабінет Міністрів став головним на чолі і переконався, що первісні фермери та інші особи могли офіційно купувати землю та тісніше мати справу з сільськогосподарськими угіддями за договором купівлі-продажу. На ці величини Всесвітній банк вирішив виділити ні більше, ні менше – 200 тисяч доларів. Більше інформації є на сайті https://www.uub.com.ua/rus/presscenter/novosti-birzhi/auktsyony-po-zemle-skoro-startuyut-v-ukrayne/.

Оскільки безперервний механізм фіксувався на відсутності добросовісного та прозорого договору між людьми, ті, хто займається секретним продажем, вірніше, легко шахрайським та спекулятивним шляхом, можуть завершити свої дії, і, незважаючи на все це, зовсім не складно вирішити проблему. Є можливість продавати різні ділянки в оренду, особливо ті, що спеціально призначені для сільськогосподарських потреб. Багато дається в оренду.

Придбання земельних ділянок в системі Прозорро

Як придбати землю для цієї мети — поки що відкрите питання. Буквально днями люди змогли визначити факт, що такий аукціон відкриється раніше 1 липня, і йому буде дозволено легально придбати землю, більше того, такі аукціони також доступні багатьом. Землевласники зможуть розширити свої кордони та свій бізнес з величезною енергією і не думати, що документи можуть бути фальшивими, і може бути виявлено ряд маніпуляцій. 

Оскільки багато хто звик думати, що жителі села є заручниками такої ситуації і що фермерам справді важко, вони готують бо на землі, на яку не мають жодних документів. І до речі, багато орендарів були готові орендувати землю за низькими відсотками, навіть не замислюючись про те, яким потужним тактичним джерелом це насправді. У багатьох випадках не йшлося про належний догляд за землею.

Отже, ринок землі оцінювався у величезну суму, але державний бюджет країни не поповнювався суттєво, що не було вигідно для української економіки. Загалом, було не зайвим звернути увагу на оренду землі, оскільки публічні аукціони почали привертати увагу давно, але ті, хто все ще тяжіє до того, щоб бути в руслі сучасних тенденцій, більше зобов’язані бути готовими до 1 липня та відкриття такого аукціону Prozorro, який зробить багато речей у країні.