Для того щоб державні підприємства могли здавати в оренду чи продавати своє майно, була створена спеціальна система онлайн торгів – Прозорро.Продажі. Участь в ній є обов’язковою для усіх комунальних чи державних підприємств, що хочуть продати непотрібний об’єкт чи сировину. За більш детальною інформацією щодо особливостей реалізації держмайна в Україні звертайтесь за посиланням sale.uub.com.ua.

Що представляють собою електроні торгівельні майданчики

Це сайти, які створені для реєстрації учасників торгів та проведення аукціонів. На цих офіційних майданчиках покупці знаходять цікаві лоти та замаються за право їх придбати методом ставок. Той, хто запропонує найвигіднішу ціну, автоматично стане переможцем.

Таких торгівельних платформ, що акредитовані системою Прозорро.Продажі, налічується декілька десятків. Усі вони мають доступ до єдиної бази даних, тому надають однакову інформацію про актуальні лоти.

Чому деякі торгівельні майданчики є найбільш популярними

Хоча ці електронні платформи й виконують однакові функції та характеризуються однаковими тарифами, все ж є те, що відрізняє їх між собою. По-перше, це інтерфейс сайту. Працювати на деяких торгівельних майданчиках зручніше, ніж на інших, чим і обумовлюється їх популярність.

По-друге, якість надання консультацій у найпопулярніших майданчиків вища, ніж у інших.

Найкращі торгівельні платформи забезпечують фахову юридичну підтримку та надають персональні консультації з питань організації аукціонів та участі в них. Спеціалісти торгівельної платформи забезпечують активний супровід учасників на усіх етапах торгів. Також вони займаються перевіркою документів учасників, щоб запобігти виникненню та розповсюдженню в системі шахрайства.

Асортимент товарів на електронних торгах

Через відкриті онлайн торги Прозорро.Продажі продається усе. Тут можна подати заявку на участь в аукціоні щодо продажу нерухомості, транспортних засобів, землі, прав вимог за кредитами, прав на видобуток корисних копалин, металобрухту, деревини, тощо. Наприклад, про те, як саме здійснюється реалізація лісоматеріалів в Україні, в деталях описано тут https://sale.uub.com.ua/ru/news/drovyana-produkciya-na-elektronnyh-torgah-prozorro-prodazhi.

Для продажу держмайна використання цієї системи є обов’язковим. Але тут також є розділ з комерційними торгами, де виставляють свої лоти приватні особи та підприємства.

Таким чином, головне призначення електронних торгівельних майданчиків – це забезпечення взаємодії між продавцями товарів та покупцями. Ці торгівельні платформи забезпечують технічні можливості для проведення онлайн аукціонів, реєструють учасників, збирають гарантійні внески за забезпечують підписання договорів між продавцями та переможцями аукціонів. Система забезпечує шифрування даних користувачів, тому усі завантажені документи учасників аукціонів знаходяться в безпеці та не потраплять в руки третіх осіб.