Арештоване майно – це будь-яке майно, що державна виконавча служба конфіскувала у боржника та хоче його продати для задоволення потреб його кредиторів. Таке можливо лише на основі відповідного судового рішення. Отримати більше цікавої інформації щодо реалізації такого майна можна на сайті https://megasale.com.ua/de-kupyty-areshtovane-majno-auktsiony-prozoro-prodazhi/.

Чим арештоване майно відрізняється від конфіскату

 Деякі плутають арештоване майно з конфіскатом. Але це зовсім різні види майна. Конфіскатом називають ті активи, що перетинають кордон та вилучаються у зв’язку з проблемами у документах. Конфіскатом може бути тільки рухоме майно, наприклад, автомобілі, електроніка, одяг, тощо зазвичай на митниці конфіскують відразу цілі партії продукції, яка не має належним чином оформленої документації. В свою чергу арештованим майном може бути навіть нерухомість, наприклад, приміщення, будівля чи гараж.

Арештованим майном також вважається майно, вилучене у банків чи підприємств, що знаходяться на стадії ліквідації. Раніше таке майно продавалося дуже довго, завдяки чому цим могли користуватися банкрути. Наприклад, відносно підприємства була розпочата процедура банкрутства, але із-за того, що продаж арештованого майна штучно затягувався на місяці чи навіть роки, це підприємство продовжувало працювати та отримувати прибуток без уплати податків та зборів. Але наразі такі схеми вже не діють, так як майно, щоб було вилучене за борги, через систему відкритих онлайн торгів продається значно швидше.

Переваги нововведень

Коли на ринок арештованого майна увійшла система Прозорро.Продажі, відразу усі тіньові схеми його продажу відійшли в минуле. Ніяких змов чи корупції на цьому ринку тепер бути не може, так як торги відбуваються під наглядом контролюючих органів та сторонніх спостерігачів. Тут усі бачать усе, що відбувається. Хоча дані самих учасників є анонімними. Це було зроблено для того, щоб продавець не мав змоги заздалегідь домовитися з тим чи іншим покупцем. Дані про учасників торгів будуть відомими лише після завершення аукціону.

Ще однією суттєвою перевагою нової системи є те, що відтепер арештоване майно продається душе швидко, так як на ринок потрапила велика кількість потенційних покупців. Вони змагають між собою за право придбання потрібного їм лоту, чим забезпечують формування справедливої ринкової ціни. Хоча раніше арештоване майно продавалося майже за безцінь серед «своїх» на закритих торгах.