Майданчиком для продажу електроенергії державної генерації призначена Українська енергетична біржа. Кожен учасник, якій пройшов акредитацію та має право брати участь у торгах, може укладати угоди в комерційних або спеціалізованих секціях з купівлі-продажу електроенергії. 

Особливості проведення аукціонів РДД на УЕБ

Аукціони з купівлі-продажу електроенергії на УЕБ проходять доволі жваво. Їх основна відмінність у тому, що між покупцем та продавцем укладаються двосторонні угоди. У відповідності до чинного законодавства України, брати участь в аукціонах можуть виробники електричної енергії, оператори систем, постачальники, трейдери та кінцеві споживачі. Договори можуть укладатися в довільній формі. Обов’язковими реквізитами, які вони мають містити, є:

  • вартість електроенергії;
  • обсяг електроенергії;
  • терміни та умови поставки;
  • термін дії договору та ін.

Отримати більш докладну інформацію про те, як взяти участь в аукціоні, яким чином проходять торги електроенергію на електронному майданчику УЕБ, можна за посиланням: www.ueex.com.ua/rus/presscenter/news/osobennosti-auktsionov-rdd-na-birzhe-ueb/.

УЕБ – майданчик для купівлі електроенергії по ринковим цінам

Українська енергетична біржа – електронний майданчик, якій створений для задоволення потреб покупців та продавців енергоресурсів, на якому формується справедлива ринкова ціна на них. Ціна змінюється під впливом різних ринкових факторів, що проявляється в коливанні котирувань. В результаті учасники ринку можуть задовольнити свої потреби в енергоресурсах та більш ефективно керувати ризиками.

Участь в аукціонах РДД на Українській енергетичній біржі – це можливість брати участь у ціноутворенні на електроенергію, економити час на її придбання. В загалом учасники відмічають, що запуск енергетичного ринку в Україні пройшов успішно. Незважаючи на деякі труднощі, що виникали на начальному етапі, на думку багатьох експертів, у вітчизняного ринку є всі шанси стати повноцінним енергетичним ринком світового зразка. Розвиток ринку та посилення конкуренції позитивно позначиться на цінах на енергоресурси. Статистика говорить про те, що обсяги торгівлі електроенергією на електронних аукціонах збільшуються, що свідчить про інтерес до ринку з боку представників бізнесу.